Blog

WEB SİTENİZİN NAVİGASYONU OLMALI?

WEB SİTENİZİN NAVİGASYONU OLMALI?

 

Web sitenizin yol haritası anlamına gelmektedir. Yani sitenizin olmazsa olmazlarındandır. Çünkü site navigasyonu aradığınız yönü, konuyu bulmanın kolay şeklidir. Ziyaretçinin web sitesi içinde kaybolmaması ve yapacağı işlemleri daha rahat ve basit bir şekilde yapabilmesi için bu öğenin kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir.

Ziyaretçileriniz için kullanışlı ve kolay şekilde aradığını bulabilmesi için sitenizde bulunan site navigasyonunuzun kullanışlı, düzenli, kolay anlaşılır, site kurallarına uygun bir şekildeoluşturulup tasarlanması her web sitesi için önemlidir.

Bu navigasyonlar site tasarımına gore genellikle sağ üstte yada kenarlarda yer alır. Burada yer alan başlıklara tıklandığında ilgili sayfaya gidilir ve bu şekilde site içerisinbde sayfalar arasında gezinmek daha kolay bir şekilde gerçekleşir. İyi bir site navigasyonu ziyaretçileri hangi sayfada olursa olsunalar başka bir sayfaya yönlendirmeli ve ilginç yollar sunabilmelidir.

Taasarımsal  bir sayfa düzeni ve kullanışlı navigasyon sitenizin iyi görünümünü geliştirir. Aynı zamanda ziyaretçi artışınıda sağlar.

Ziyaretçinin hem nerede olduğunu göstermek hem de WEB SİTENİZDE daha fazla zaman geçirmesini sağlamak için navigasyon şarttır. Ziyaretçileriniz, müşterilerinizin sitenizde zaman geçirmesi SEO açısından faydalı olacaktır.

Web sitesinde bulunan navigasyon;

Kullanımı kolaylaştırır.
-  Site haritası şeklinde olmalıdır.
-  Etkili bir arama motoru sayesinde site içerisindeki içeriklerinizi bulmanızı sağlar.
-  Yönlendirme linkleri gözükebilmeli ve tutarlı olmalıdır.

Grafik linkler her zaman yeterli olmayabilir. Ekstra yazı linkleride eklemek gerekebilir.

  |   Genel, Web Tasarım   |   Yorum Yok

Üzgünüz, Kısa süre önce bu alan yoruma kapatıldı