Blog

WEB SİTESİ NASIL YAPILIR

Web-sitesi-nasıl-yapılır

Web sitesi nasıl yapılır ? Web sitesi yapmadan önce ilk iş domain almaktır. Domaini alırken dikkat etmeniz gereken şeyler uzun bir isim olmaması ve herkesin kolayca hatırlayabilieceği bir isim olmasıdır.

Ayrıca  tr uzanatılı bir isim düşünüyorsanız bir şirketinizin olması ve gerekli belgeleri sunabilmeniz önemlidir. Domaini aldıktan sonra bulundurma hizmeti de almanız gerekiyor. Bunu alırken hosting satan şirketleri iyice araştırmanız gerekiyor. Nedeni satış sonrası destek alabilmeniz açısından bu önemli. Herhangi bir problemle karşılaştığınızda size anında yardımcı olabilmelidirler.

Web sitesi nasıl yapılır? Web alanı boyutu ise oluşturduğunuz web site dosyalarının boyutlarının maksimum ne kadar olabileceğini belirtir. Bu bölümede dikkat etmeniz gerekir.Hosting alırken web alanı boyutu ve trafikli (bandwidth) bölümlerine dikkat etmelisiniz. Bu sitenin içeriğine göre değişebilir. Siteniz çok ziyaret edilen bir site ise hosting hesabınızın trafikli (bandwidth) olamalıdır.

Sitenizin çok ziyaretçisi olacaksa ve görsel metaryellerden çok içerecekse eğer band genişliğinin yani anlık veri tarfiğinin yüksek olması gerekir. Tabi bu da fiyatı arttıran bir özelliktir. Eğer band genişliğini çok kullanmayacaksanız boşuna yüksek fiyat ödemeniz gereksiz olacaktır.

Hosting alırken şirketleri çok iyi araştırmanız hatta gidebiliyorsanız ofislerinde ziyaret etmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Seçtiğiniz hosting şirketi sitenizin güvenliğini ve sitenizin alt yapısında çalışacak programları da desteklemelidir.

En bilineni SSL güvenliği olmalıdır. Bunun dışında bir ticaret sitesi yapıyorsanız. Sanal POS için kullanılacak programları da desteklemelidir.

Bunu hosting şirketiyle önceden konuşup neleri desteklediğini ve nasıl hizmetleri olduğu hakkında bilgi almanız gerektiğinde nelerin yapılması gerektiğini konuşup kararlaştırmalı ve bunların tümünü sözleşmede iki tarafın da imzalayarak onaylaması gerekir. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda yaptığınız bu anlaşma sizin tek dayanağınız olacaktır.

Siteyi hazırlanırken SEO uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Ve Google,yandex gibi arama motorlarının standartlarına uygun kodlanması gerekir. Ayrıca şunu da unutmayalım ki Google Seo çalışmalarında belirli aralıklarla değişiklik yaptığından dolayı sürekli araştırıp, kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir.

Sitenizi tasarladınız kod dökümünü de yaptınız, domain ve hostingi de hallettiniz. Şimdi siteniz ziyaretçiler için hazır demektir. Bundan sonra yapmanız gereken sitenizi güncel tutmak ve yeni içerikler eklemektir. Sitenize içerik ekledikçe google bunları tarar ve aramalarda ön sıralara doğru geçmenizi sağlar. Artık web sitesi nasıl yapılır ? verebileceğimiz bir cevabımız var….

  |   Genel, Web Tasarım   |   Yorum Yok